Розташування :
Київ, Україна
Телефон :
(044) 451 66 69
             (094) 851 66 69

Експертиза лікарських справ

В Україні зберігається невтішна статистика низької якості надання медичної допомоги населенню не лише в держаних медичних установах, а й в приватних. І якщо в державних медичних установах частіше мова йде про лікарські помилки, які спричинили шкоду здоров’ю чи навіть життю пацієнта, то в приватних закладах спостерігається виявлення неіснуючої патології, призначення та проведення малоефективного чи непотрібного лікування, яке погіршує стан здоров’я пацієнта чи спричинює тяжкі наслідки.

Законодавчо в даних випадках має призначатися та проводитись державна комісійна судово-медична експертиза, яка вирішує питання якості надання медичної допомоги та спричиненої шкоди здоров’ю. Однак на практиці тісний взаємозв’язок судово-медичних експертів з лікарями не дозоляє робити об’єктивні висновки, а тому довести даним чином провину лікаря неможливо.

Центр незалежних судово-медичних послуг «МіБі-Лекс» з залученням провідних профільних фахівців у різних галузях медицини (професорів, докторів та кандидатів медичних наук) проводить комісійне вивчення медичної документації на предмет виявлення лікарських помилок як в діагностиці, так і в лікуванні. Це дозволяє при кримінальному провадженні чи судовому розгляді справи уникнути фальсифікації як медичних даних, так і призначених експертиз.

Для проведення незалежної судово-медичної експертизи з приводу лікарських справ необхідно надати копію медичної документації. Це може бути медична карта стаціонарного хворого, медична карта амбулаторного хворого, результати лабораторних та інструментальних методів дослідження.
Будучи пацієнтом медичної установи, ви маєте повне право отримати копію всієї медичної документації, яка була складена за час вашого лікування.
Ви маєте звернутися до головного лікаря з заявою щодо необхідності отримання копії медичної документації. Дану копію головний лікар чи керівник приватної установи має завірити
В разі необхідності для уточнення діагнозу чи отримання додаткової інформації та проходження додаткового обстеження, ми надаємо рекомендації щодо медичних закладів де його можливо провести і при необхідності організовуємо його.