Розташування :
Київ, Україна
Телефон :
(044) 451 66 69
             (094) 851 66 69

Експертиза тілесних ушкоджень

Глобалізація суспільства змушує людей співіснувати в тісному просторі, що неодмінно призводить до виникнення конфліктів, які можуть супроводжуватися спричиненням тілесних ушкоджень. Від кваліфікованість їх фіксації та судово-медичної оцінки залежить подальший напрямок розгляду кримінального провадження та його успіх. Постраждала особа, перш за все, заслуговує на адекватний розмір компенсації шкоди здоров’ю внаслідок протиправної дії інших осіб. Натомість, розмір компенсації та відповідальність винуватців залежить від ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, який визначає судово-медичний експерт. Відсутність кримінальної відповідальності судово-медичного експерта в Україні (de facto) та маніпуляція термінами та положеннями, які зазначені в діючих правилах визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень (Наказ МОЗ №6 від 17.01.95), призвела до розповсюдженого невірного їх визначення як такого, що не відповідає існуючим правилам.

Центр судово-медичних послуг «МіБі-Лекс» проведе вивчення Висновків експерта державних судово-медичних установ України на предмет правильності визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, відповідно до встановлених правил. Це дозволить докорінним чином змінити міру кримінальної відповідальності винної  сторони та розміру матеріальної компенсації.

Ні. Законодавчо передбачено відкриття кримінального провадження, отримання від слідчого судді постанови для проведення експертизи в державній установі. Паралельно ви можете звернутися до Центру, надавши відповідну медичну документацію, для отримання консультації щодо ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. Якщо після завершення державної експертизи її висновки не будуть відповідати тим, які ви отримали при консультації, Висновок експерта державної експертизи буде предметом подальшого вивчення експертами Центру.
Так. Відповідно до ст. 20, 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат має право одержувати письмові висновки фахівців, експертів з питань, що потребують спеціальних знань та робити відповідні адвокатські запити. Відповідно до ст.71 Кримінально – процесуального кодексу України, спеціаліст у кримінальному може надавати консультації під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок. Тому складений Висновок експертів з питань в галузі судово-медичної експертизи має юридичну силу і його можна долучити до матеріалів справи.
Так. Фізична чи юридична особа може самостійно звертатися до Центру. Послуги надаються на підставі Договору з додатками, які визначають відповідальність сторін, термін виконання та вартість послуг. Оплата здійснюється шляхом перерахунку коштів на рахунок Центру.
Так. Центр за 18 років існування має зв'язки з провідними висококваліфікованими адвокатами України, відповідно до їх профілю діяльності. Центр гарантує, що запропонований адвокат має не лише високі професійні, а й моральні якості, які дозволяють всебічно захищати клієнта. Подальша співпраця з адвокатом відбувається на підставі прямих домовленостей з клієнтом.
Ні. Не обов’язково. Укладання договору можливе шляхом його підписання власноруч та надсилання до Центру поштою, або ж кур’єром. Для цього:

  • замовник надсилає Центру матеріали справи зручним для нього способом (електронна пошта, сервер, флеш-накопичувач, CD диск, паперові матеріали) та сплачує вартість їх попереднього вивчення, відповідно до наданого рахунку. Вартість вивчення зазначається заздалегідь, відповідно до об’єму матеріалів справи;
  • при перспективі подальшої роботи замовнику надсилається на електронну адресу договір з додатками, які він підписує та повертає Центру. Вартість робіт зазначається до початку оформлення документів;
  • оформлений Висновок надсилається на електронну адресу замовника для ознайомлення та вирішення додаткових питань в разі їх виникнення;
  • оформлений та підписаний всіма членами комісії Висновок разом з договором, додатками та наданими матеріалами надсилається поштою замовнику, а той підписує Акт виконаних робіт та надсилає його Центру.