Розташування :
Київ, Україна
Телефон :
(044) 451 66 69
             (094) 851 66 69

Перевірка експертиз

Багаторічна монополія нашої держави на судово-медичну експертизу, яка з березня 2018 року поширилася і на інші види судових експертиз, призвела до безкарності судово-медичного експерта за складання завідомо неправдивого Висновку. Тісна співпраця судово-медичного експерта зі слідством та судом на місцевому рівні не дозволяє притягнути його до відповідальності. Навіть можливість призначення повторної експертизи в іншу установу не дозволяє докорінним чином змінити ситуацію, адже для подібного призначення необхідно надати докази, які будуть протистояти Висновку експерта. Статистика проведених повторних експертиз в Україні свідчить, що більш ніж в половині випадків висновки змінюються докорінним чином, тобто об’єктивність проведення первинних експертиз є сумнівною.

Центр приватної незалежної судово-медичної експертизи України «МіБі-Лекс», який розташований в м. Києві, проведе вивчення Висновків експерта державних судово-медичних установ України на предмет їх об’єктивності, неупередженості, повноти дослідження  та відповідності встановленим правилам та нормам проведення експертиз.

Для проведення незалежної судово-медичної оцінки судово-медичної експертизи, яка була проведена в державній експертній установі, необхідне вивчення Висновку експерта. Протокольна частина даного документа має містити вичерпну інформацію щодо обставин справи, показів свідків в разі необхідності, даних медичної документації та результатів експертизи живої особи чи трупа. Якщо Висновок експерта не містить необхідної інформації, то необхідно надати копію матеріалів кримінального провадження.
Наявність в матеріалах кримінального провадження декількох Висновків, зазвичай, означає, що їх результати різняться. В такому разі є доцільним надання для вивчення всієї інформації. Інколи замовник, не бажаючи показувати результати однієї з експертиз, не надає її. В будь якому разі при складанні Висновку незалежної судово-медичної експертизи зазначаються лише ті матеріали, які були надані. Замовник має розуміти, що слідство чи суд може відхилити складений незалежними судово-медичними експертами висновки, якщо вважатиме це за неповноту дослідження.
Замовник надає Центру незалежної удово-медичної експертизи України "МіБі-Лекс" матеріали справи зручним для нього способом: флеш-накопичувач, CD диск, паперові матеріали. Можливе також надсилання електронною поштою.
Зазвичай, при роботі з матеріалами кримінального провадження, які містять декілька томів та помірним об'ємом медичної документації, термін складання висновку незалежної судово-медичної експертизи становить 10-14 днів.