Розташування :
Київ, Україна
Телефон :
(044) 451 66 69
             (094) 851 66 69

Висновок експертного дослідження, як альтернатива в разі небажання чекати на рішення слідчого судді

mibilex.com.ua - незалежна судово-медична експертиза > Новини > Експертиза трупів > Висновок експертного дослідження, як альтернатива в разі небажання чекати на рішення слідчого судді

Останні законодавчі ініціативи Кримінально-процесуального кодексу України зробили заручниками родичів померлих людей. Мова йде про ст. 242.  Підстави проведення експертизи

1. Експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з’ясування питань права.

2. Слідчий або прокурор зобов’язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо:

1) встановлення причин смерті;

2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень;

3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;

4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості;

5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 КК України.

6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

В такому разі родичі змушені чекати на експертизу тіла, аби отримати лікарське свідоцтво про смерть та поховати небіжчика.

Однак в нагоді може стати ІНСТРУКЦІЯ про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень

1.3. Відповідно до чинного законодавства за дорученням правоохоронних органів, посадових осіб Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, Державної виконавчої служби, на замовлення адвокатів, захисників та осіб, які самостійно захищають свої інтереси, та їх представників, нотаріусів банківських установ, страхових компаній, а також інших юридичних і фізичних осіб виконуються експертні дослідження, що потребують спеціальних знань та використання методів криміналістики і судової експертизи. Результати експертних досліджень викладаються в письмових висновках експертних досліджень згідно з чинним законодавством України.

Хоча інструкція і стосується науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України, відомчих експертних служб, правоохоронних органів, суб’єктів підприємницької діяльності її можна засовувати в даному випадку для виходу з патової ситуації.

Таким чином на підставі Направленні на судово-медичне дослідження можливе його проведення аби довго не чекати на розтин, особливо в теплу пору року.